Kočky 1-10 let

Zde najdete seznam koček starších 1 roku v naší péči, které hledají stálý domov 

Aida byla nalezena spolu se dvěma sourozenci a maminkou. Zatím se ji nepodařilo vymazlit, stále je to plašánek - syčí, utíká, nenechá se pohladit. Přesto doufáme, že najde domov u někoho, kdo jí věnuje potřebnou péči a lásku, a snad v ní přemůže tu vžitou nedůvěru k lidem. S některými kočkami vychází, ale většinou je schovaná. Ve velké skupině se nezapojuje, takže klidně může být jedináčkem, případně k menšímu počtu kočiček. Do adopce může jít s někým z klubovny, například s jejím bráškou Guliverem, který je na tom povahově podobně (i když trochu lépe) jako ona.

Je kastrovaná, pouze do zkušených rukou! Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: asi 08/2021 (nalezena 11/2021)

Povaha: plachá, bázlivá, syčí ze strachu, nenechá se pohladit, k dětem ne, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Alisa

(zatím není k adopci, zdravotní důvody)

Alisa byla odchycena opět po 2 letech volného venkovního pobytu - někdo ji zřejmě postřelil, možná ji i srazilo auto nebo se jí stal jiný úraz. Kdysi se do klubovny dostala spolu se svými koťaty, z nichž jedno je u nás stále, nyní již jako dospělý kocour - Elijah. Alisa bohužel není vůbec kontaktní, jedná se o plachou divokou kočku. Bohužel, vzhledem k povaze jejích zranění, už bohužel nemůže být vypuštěna zpět ven. Proto jí hledáme trvalý domov s pobytem uvnitř, případně se zabezpečeným přístupem ven (voliéra).

Je kastrovaná, pouze do zkušených rukou! Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 4-8 let (odchycena 06/2022)

Povaha: plachá, bázlivá, syčí ze strachu, útočí, nenechá se pohladit, k dětem ne, k dalším kočkám možná, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Želvinka Ambika byla zachráněna v polovině června 2022 spolu se 7 novorozenými koťátky z frekventovaného místa v centru města. Ve větší skupině koček se jí moc nelíbí, preferuje samotu. Ráda se mazlí, vyhledává společnost lidí, nemá ráda zavřené dveře, za kterými se děje něco zajímavého, čeho ona není součástí :)

Bude kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (odchycena 06/2022)

Povaha: socializovaná, klidná, zvučná, nechá se hladit, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Mazlivá Annemarie byla zachráněna i se třemi koťaty z okolí domů určených k demolici v Matiční ulici. Nyní již koťata odstavila, jedno z nich (kočička Anika) také hledá domov. Obě mohou jít po kastraci do nových domovů. Annemarie je hodně upovídaná, když s něčím nesouhlasí (ať už jsou to zavřené dveře, jídlo není v misce dost rychle, zahlédne na stropě mouchu), hezky vám to oznámí :) Ostatní kočky nevyhledává, spíše je dominantní a trochu nám některé další fackuje. Bude skvělá jako jedináček.

Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (nalezena 06/2022)

Povaha: hodná, mazlivá, k dětem ano, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Bailey byla zachráněna spolu se svými koťaty, z nichž jedno je ve spolku stále - kočička Brusinka. Bailey je k lidem hodná, mazlivá, ale mezi kočičkami si umí zjednat pořádek. Nejčastěji ji najdete u misky s jídlem. Nedávno také podstoupila drobnou operaci a už je zase při chuti. V novém domově by nejraději byla jako jedináček, ale snese se i s některými submisivnějšími kočičkami, neboť je to autorita.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (nalezena 06/2021)

Povaha: socializovaná, hodná, nechá se pohladit, ráda jí, dominantní, k dětem ano, k dalším kočkám možná, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Cassy je jedna z kočiček, která potřebuje více času. První měsíce života strávila venku, a tak lidem moc nedůvěřuje. Když se na ni ale jde pomalu a je v klidu, je možné ji pohladit. Pokud jí nová rodina dá dostatek času na aklimatizaci a bude se jí důsledně věnovat, během pár měsíců z ní bude domácí mazlík. S ostatními kočičkami v pokoji vychází skvěle, je nekonfliktní, hravá, prostě odrostlé kotě. Je zvyklá pobývat v kočičí skupině, takže bude lepší, pokud půjde do adopce k dalším kočičkám, případně s někým dalším, s kým se zná, aby jí nebylo v novém domově smutno.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: asi 05/2021 (nalezena 09/2021)

Povaha: socializovaná, plašší, nechá se pohladit, potřebuje vymazlit, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Cordélie byla přijata v rané březosti na kastraci. Má ovšem nějaký neurologický problém, díky kterému se již nemůže vrátit ven, proto pro ni hledáme domov, kde bude mít klid a nebude se stresovat. Stále je trochu bázlivá, ale už se mnohem více mazlí, někdy přijde i sama od sebe. Ostatní kočičky jí nevadí, ráda vedle nich leží a tulí se, a když se ocitne v chumlu kočiček, tak se mazlí se všemi (kočičkami i lidmi). Zamiloval se do ní kocourek Dráček, který je běžně docela plachý, ale pokud je vedle ní, mazlí se s ní a nechá se pohladit i od lidí - je na ní trochu závislý a díky ní se ho snad také podaří vymazlit. Preferovali bychom proto společnou adopci, kde by spolu ti dva mohli strávit celý život. Neurologický problém je pro Kordulku hendikepem, musí být tedy pouze v uzavřeném, zabezpečeném prostoru, bez dětí a stresu. Jiné kočky jí nevadí.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (odchycena 04/2022)

Povaha: plašší, mazlivá, nechá se pohladit, stále trochu nedůvěřuje, k dětem ne, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Dáda se do klubovny dostala letos v dubnu, když její majitel nastoupil do vězení. Změnu zpočátku snášela velmi špatně, v kleci útočila, bála se. Po kastraci a pobytu ve volném prostoru se zklidnila, nyní je většinou mazlivá. Chovat zatím moc nechce, ráda se nechá hladit, vynucuje si pozornost, otírá se o nohy. Když se k ní přiblíží do těsné blízkosti jiná kočka, tak se po ní ožene (někdy pak i po člověku, když je právě rozdrážděná) - doporučujeme proto spíše jako jedináčka do domácnosti bez dětí. Postupem času se zlepšuje, možná z ní bude i mazel.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (odložena 04/2022)

Povaha: socializovaná, mazlivá, nechá se pohladit, k dětem ne, k dalším kočkám možná, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Krásná zelenoočka Daisy je klidná, přátelská, zvyklá na ostatní kočičky, nekonfliktní. Může jít jako jedináček i s někým dalším z dočasky, ve které se právě nachází - třeba s některým ze svých dětí (Chloupek, Fluffy, Mimi). Daisy jsou asi 3 roky, má tedy ještě nejlepší léta před sebou - a ráda by je strávila s novou rodinou. Je zvyklá na bytové podmínky, na nový domov čeká v domácím depozitu.

Je kastrována a připravena jít do nového domova. Návštěva v depozitu je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (nalezena 08/2021)

Povaha: socializovaná, hodná, klidná, nechá se pohladit, opatrná, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: dočasná depozitní péče při Felisicat

Kočička Eleanor byla zachráněna ze špatné lokality. Bohužel se u ní projevila kaliciviróza, ze které se naštěstí úspěšně léčí. Jakmile bude zdravá, podstoupí kastraci a může zvesela vyrazit do nového domova. Povahově se zdá v pořádku, ale zatím je jen v karanténní kleci a nesetkala se s ostatními kočkami. Na některé přes klec syčí, proto bude možná nejšťastnější jako jedináček. Navíc má parádní knírek a bradku a úžasné oči :)

Bude kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (odchycena 11/2022)

Povaha: opatrná, mazlivá, nechá se pohladit, stále trochu nedůvěřuje, k dětem ne, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Esmé trvá delší dobu, než si zvykne na nového člověka, a proto bude potřeba hodně trpělivosti, než se ji povede vymazlit. Odměnou vám ale bude její důvěra a vděčnost. Je zvyklá na bytové podmínky, nekonfliktní, v dočasce je s dalšími pěti kočičkami a kocourky, s nikým z nich nemá problém, ale je spíše samotářka. Bude potřebovat klidnou rodinu (bez dětí a dalších zvířat), klidně může být jako rozmazlovaný jedináček, případně s někým, koho už zná. Vzhledem k její plašší povaze nedoporučujeme přístup ven - pouze uvnitř. Je zvyklá na bytové podmínky, na nový domov čeká v domácím depozitu.

Je kastrována a připravena jít do nového domova. Návštěva v depozitu je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: asi 05/2021 (nalezena 07/2021)

Povaha: plašší, hodná, klidná, nechá se pohladit, opatrná, k dětem ne, k dalším kočkám možná, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: dočasná depozitní péče při Felisicat

Fida a její bráškové pocházejí od divoké toulavé kočky. Všechni jsou plašší, ale budou se dát vymazlit, jen potřebují dostatek času a pravidelný kontakt s člověkem, aby si zvykli na postupnou manipulaci. Fida je ze sourozenců nejméně kontaktní, bude potřebovat nejvíce času.

Je kastrována a připravena jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: asi 09/2021 (nalezen 12/2021)

Povaha: nesocializovaná, plachá, utíká, schovává se, nenechá se pohladit, potřebuje vymazlit, k dětem ne, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Kočička Helenka je maminka Viky a Vašíka - velikostně je někde mezi nimi (Vašík je z celé rodiny největší, Viky je zase drobek). Přišla do klubovny spolu s nimi loni v srpnu a od té doby většinou jen takhle spí stočená do klubíčka. Je trochu lekavá, proto pro ni bude nejlepší spíše klidnější domácnost bez dětí. Když se na ni jde pomalu, ráda se mazlí, miluje drbání, je na ní vidět, že si pozornost užívá. Je to spíše samotářka, ostatní kočičky jí nevadí, ale ani jejich pozornost nevyhledává. Do nového domova může jít jako rozmazlovaný jedináček nebo i k další nekonfliktní kočičce či kocourkovi.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 4-8 let (nalezena 08/2021)

Povaha: socializovaná, mazlivá, nechá se pohladit, spíše submisivní, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Khala

Uhrančivě krásná Khala je sice stále opatrnější, ale už se sem tam nechá i pohladit. Zasloužila by si klidný domov, po tom všem, co si loni prožila... Neměla zatím šťastný život, přišla o většinu koťat kvůli epidemii panleukopenie, žila s bezdomovci ve vybydlené lokalitě, a i ten "domov" jí zbourali. Lidem moc nevěří, není divu. Je to ale mladá kočička, určitě se ještě zvládne naučit, že lidé nejsou jen zlí, že jsou i tací, kteří jí nebudou ubližovat...

Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (nalezena 06/2022)

Povaha: plachá, bázlivá, k dětem ne, k dalším kočkám možná, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Kohlie je menší černá kočička s jantarovýma očima. Byla nalezena uprostřed zimy den před vánocemi, pobíhala mezi auty na silnici. Zpočátku se bála, ale rychle se ji povedlo vymazlit. Nyní čeká na nový domov a snaží se každého příchozího návštěvníka zaujmout svým moudrým pohledem, ale zatím se jí to nepodařilo. Vychází se všemi kočičkami, je nekonfliktní, laskavá, nenáročná, bezproblémová, někdy opatrná k novým lidem, ale rychle se začne mazlit. Bude dělat jenom radost. Může být jako rozmazlovaný jedináček i do kočičí skupiny, bude ráda za lidskou i kočičí společnost.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu. 

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (nalezena 12/2021)

Povaha: socializovaná, mazlivá, přátelská, k dětem ano, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Mourinka Lola je pořád ještě trochu bázlivá, ale když se na ni jde pomalu, nechá se hladit a i se jí to líbí. Povedlo se ji trochu vymazlit z úplného plašánka na tolerantní malou kočičku, a při troše snahy z ní bude rodinný miláček. V novém domově by neměla být jako jedináček, aby změnu lépe snášela. Vychází se všemi kočkami, se kterými je v pokoji, je tedy možné ji adoptovat spolu s někým z jejích malých kamarádů. Je to odrostlé kotě, ráda si hraje s ostatními. Je zvyklá pobývat ve větší kočičí skupině, takže bude lepší, pokud půjde do adopce k dalším kočičkám, případně s někým dalším, s kým se zná, aby jí nebylo v novém domově smutno.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu. 

Narozena: asi 06/2021 (nalezena 11/2021)

Povaha: socializovaná, hravá, bázlivá, utíká, schovává se, nechá se pohladit, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Želvinka Midora byla donesena se čtyřmi koťaty koncem května. Poté, co koťata odstaví, podstoupí kastraci a bude hledat nový domov.

Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (nalezena 05/2022)

Povaha: hodná, mazlivá, k dětem ano, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Černá kočičí slečinka je ze sourozenců nejmenší, proto dostala jméno Mimi. Miminkovskou povahu si i zachovala, je to mazlík, šibalka, občas dovádí a loví mouchy, všechno musí zvědavě prozkoumat a očuchat. Je energická, zvyklá na ostatní kočičky, nekonfliktní, hravá. Může jít jako jedináček i s někým dalším z dočasky, ve které se právě nachází - třeba s Loppym nebo s některým ze svých sourozenců (Fluffy, Chloupek). Je zvyklá na bytové podmínky, na nový domov čeká v domácím depozitu.

Je kastrována a připravena jít do nového domova. Návštěva v depozitu je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: 08/2021 (již ve spolku)

Povaha: socializovaná, hodná, hravá, miláček, mazlivá, zpočátku opatrná, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: dočasná depozitní péče při Felisicat

Narsila byla bývalým majitelem zanechána po vystěhování v bytě, kde nějakou dobu živořila ve špíně a nepořádku spolu s několika dalšími kočičkami. Zřejmě si zažila něco nepěkného, mezi dalšími kočkami je občas trochu nervózní, ale nekonfliktní. Jedná se o mladou kočičku, která potřebuje laskavou péči, aby zjistila, že lidé nejsou jenom zlí a nespolehliví. K lidem je mazlivá, i když občas trochu opatrná. S některými kocoury nevychází, doporučujeme ji tedy spíše k nějaké klidné kočičce.

Bude kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: 08/2021 (již ve spolku)

Povaha: socializovaná, hodná, hravá, mazlivá, zpočátku opatrná, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Krásná vykulená Natálka je nejmazlivější kočička a naprostý miláček, a i přesto měla velkou smůlu. Do spolku se dostala už jako několikatýdenní kotě spolu se svou maminkou, a v jednom roce věku byla i adoptovaná, ale po několika měsících ji noví majitelé bohužel vrátili. Natálka se ale nevzdává, ona i my pořád doufáme, že najde ten pravý domov už napořád. Pokud si ho někdo zaslouží, tak právě ona. Je to mazlík, neustále vyžaduje pozornost, potřebuje kontakt s člověkem. Bude s vámi spát v posteli a doprovázet vás jako pejsek. Miluje společnost a může být jak rozmazlovaným jedináčkem, tak i kamarádkou s jednou či více kočičkami.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: asi 06/2020 (nalezena 08/2020)

Povaha: socializovaná, hodná, mazlivá, hravá, zvědavá, miláček, k dětem ano, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Černá Noara byla donesena se čtyřmi koťaty v polovině května. Poté, co koťata odstaví, podstoupí kastraci a bude hledat nový domov.

Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 2-5 let (nalezena 05/2022)

Povaha: hodná, mazlivá, k dětem ano, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Puffy byla odchycena spolu se svou sestřičkou den před Valentýnem. Je to plašší kočička, ale nechá se pohladit, neútočí, neprská. Je zvyklá být ve skupině s ostatními kočičkami, se všemi vychází, není konfliktní. Hezky vyrostla, ale chybí jí mazlení a lidský kontakt. Jakmile podlehne vymazlovacímu procesu, je jen otázkou času, než z ní bude rodinný miláček. Může být jako rozmazlovaný jedináček či s jednou další kočičkou či kocourkem, v přítomnosti více koček je spíš neprůbojná a méně jí. Ráda ale spí vedle někoho dalšího, nechce být úplně sama

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: asi 10/2021 (nalezena 02/2022)

Povaha: socializovaná, plachá, utíká, schovává se, nechá se pohladit, potřebuje vymazlit, k dětem možná, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní ne, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

Rézinka je v klubovně už přes rok. Jelikož je to jenom "obyčejná" mourinka, neměla zatím štěstí na domov ani zájemce. Je velice mazlivá, miluje pozornost, ráda papá a spí, občas prohání hračky. Mezi ostatními kočkami je nekonfliktní, asertivní, ale ne příliš dominantní, i když si ani od nikoho nenechá nic líbit. Má zřejmě nějak ztenčenou břišní stěnu nebo břišní svaly, protože se občas stane, že se jí po jídle "vyvalí" bok - nijak jí to neškodí ani nepřekáží, nejedná se o zdravotní problém, jen je třeba na to brát zřetel při veterinární péči. Bude ráda za vlastní místečko na spaní v teple, plnou misku a pomazlení od svých vlastních lidí.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu.

Narozena: nevíme, stáří asi 3-6 let (nalezena 07/2021)

Povaha: socializovaná, hodná, mazlivá, občas svéhlavá, k dětem ano, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat

špatné očíčko

Viky je roční kočička a naprostý miláček. Vychází úplně se všemi, miluje společnost a pozornost. Potřebuje pořádně vykrmit, aby konečně přibrala, protože všechnu energii využije při hrách s ostatními puberťáky. Už odmala je zvyklá pobývat v kočičí skupině, takže bude lepší, pokud půjde do adopce k dalším kočičkám, případně s někým dalším, s kým se zná, aby jí nebylo v novém domově smutno. Nachází se v klubovně spolu se svou maminkou Helenkou a bráškou Vašíkem, které je možné adoptovat spolu s ní.

Je kastrovaná a připravená jít do nového domova. Návštěva v klubovně je možná po předchozí domluvě. Do nového domova půjde na adopční smlouvu. 

Narozena: asi 04/2021 (nalezena 07/2021)

Povaha: socializovaná, hodná, hravá, mazlivá, dovádivá, asertivní, zvědavá, k dětem ano, k dalším kočkám ano, k jiným zvířatům nevíme, venkovní možná, do bytu ano

Umístění: klubovna Felisicat