DOBROVOLNÍCI

Chcete pomoci kočičkám i jinak než jen financemi?

Máte aspoň jeden či dva dny v týdnu pár volných hodin a nezaleknete se trochy "špinavé" práce?

Chcete být v pravidelném kontaktu s chlupáčky, i když u sebe doma tuto možnost nemáte?

Jste z Ústí nad Labem nebo okolí?

Pak je tu pro vás možnost přihlásit se k nám jako dobrovolník!

Co to obnáší?

Především jde o úklidovou činnost prostor klubovny, kde se nachází většina zachráněných kočiček. Každý den dochází na klubovnu několik dobrovolníků, kteří se starají o to, aby kočičky dostaly čerstvou vodu, měly plná bříška, čisté záchody a zametené pokoje. Pro jednoho člověka je to časově náročné, a proto se každá pomocná ruka vždycky hodí (i kdyby jen třeba na pár hodin jednou či dvakrát týdně).

Součástí dobrovolné pomoci je také vymazlování kočiček, aby měly větší šanci najít domov - většina lidí chce spíše kamarádskou a mazlivou kočku, a proto se snažíme i ty plašší kočky a kocoury navyknout na lidskou přítomnost a hlazení bez toho, aby se utíkali schovat.

Dále také uvítáme pomoc s propagací na sociálních sítích - nemáme dostatek financí na placenou reklamu, a proto jsme rádi za každé sdílení příspěvků, nafocení kočiček v klubovně, které pak přidáváme na sociální sítě (Facebook, Instagram), či natočení krátkých videí (aby měla naše práce větší dosah).

V období mláďat (duben-říjen) je také možnost pomoci tzv. dočasnou péčí (dočasky, domácí depozita). V tomto období se rodí nejvíce koťat, která do určitého věku nemají úplnou imunitu. Snažíme se proto, aby byla se svými kočičími maminkami ubytovaná pokud možno někde, kde nehrozí, že by chytila rýmu či nějakou nemoc - usnadňuje to potom i veterinární péči. Domácí dočasná péče má také tu výhodu, že jsou již potom kočičky zvyklé na běžný provoz domácnosti a nebojí se návštěv, odcházejí do adopcí lépe socializované a vymazlené, mají všechny hygienické návyky a dočaskáři lépe znají jejich povahy.