Naše činnost aneb nenudíme se :)

Debora
Debora


Chcete mít každý den co dělat? Začněte pomáhat kočičkám :) 

"Dobrý den, bylo by možné se k Vám podívat na koťátka?"                   

"Ano, určitě je to možné. Pokud byste chtěla dnes, zavolejte mi kolem 16:00, a já Vám upřesním čas, kdy se setkáme na klubovně. Po práci totiž musím nejdříve nakrmit venkovky, pak jedu na veterinu, a pak už na klubovnu.

Tedy pokud se nestane nic naléhavého, co bude potřeba řešit. To víte, práce kolem kočiček je stále hodně."

"Dobře, já Vám tedy zavolám, a domluvíme se. Děkuji. Nashledanou."


Krmení venkovních kočiček

Kocourek Buřtík, vpravo na obrázku, patří mezi ty, o které se staráme venku. Prakticky to znamená, že každý den, opravdu každý den, a je jedno zda prší, sněží, fouká či je nesnesitelné vedro, vyrážíme do ulic našeho města. Jezdíme na tzv. krmná místa, která máme i pojmenovaná, a tam se staráme, krmíme či kontrolujeme kočičky, které zde žijí. 

Někde jich je méně, někde více. Někde jsou velmi plaché, jinde kamarádské a mazlivé. Většinou jsou vykastrované, a tak se jejich počet již nemění. Celkově máme takových míst desítky. Staráme se takto denně asi o 200 kočiček. 

Díky tomu máme přehled o kočičkách, což třeba pomáhá v případech, kdy se někomu kočička ztratí, a poté se objeví u nás na krmném místě. 

Stále je však i mnoho míst, která neznáme, a o kterých víme, že tam kočičky také jsou. Není v našich silách takto působit po celém městě. Proto jsme rádi, že je i mnoho dalších lidí, kteří kočičky krmí, a starají se o ně. Případně s námi v této péči spolupracují. 

Chtěli byste takto pomáhat i vy? Můžete. My za tuto pomoc budeme velmi vděční. A ještě více vděčné budou kočičky. Napište nám či zavolejte, a domluvíme se :)

Buřtík
Buřtík

Rozárka s koťaty
Rozárka s koťaty

Kastrace

Velmi důležitá a nikdy nekončící činnost. Ročně vykastrujeme asi 100 kočiček a kocourků. Týká se to venkovních kočiček, kočiček v naší péči, ale i kočiček zodpovědných či nezodpovědných majitelů. Může to vypadat jako velké číslo, ale stále je to málo. Více však nezvládneme, ať z důvodů finančních či našich možností obecně. 

V ulicích města je několik set, možná i tisíců kočiček. To každý rok přináší mnoho koťat, která už sama za půl roku mohou být rodiči. I jejich záchranou se snažíme tuto situaci řešit. Ale všechna koťata se k nám nevejdou, a tak jich mnoho zůstane venku. 

O důležitosti kastrací si můžete více přečíst zde: www.kastruj.cz


REPORTÁŽ O NAŠEM SPOLKU FELISICAT


Chcete nám něco vzkázat, či máte zájem o adopci kočičky? Napište nám a zanechte nám na sebe kontakt: